SecurityController :: loginAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "sylius.controller.security:loginAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.shop" |
| _links | Fig\Link\GenericLinkProvider {#10953 -links: [ "000000007c94fa6b0000000061e12e45" => Fig\Link\Link {#10952 -href: "http://syliusdemo.onproof.net/new-api/docs.jsonld" -rel: [ "http://www.w3.org/ns/hydra/core#apiDocumentation" => true ] -attributes: [] } ] } |
| _locale | "en_GB" |
| _redirected | true |
| _route | "sylius_shop_login" |
| _route_params | [ "_sylius" => [ "template" => "@SyliusShop/login.html.twig" "logged_in_route" => "sylius_shop_account_dashboard" ] "_locale" => "en_GB" ] |
| _stopwatch_token | "c03ed0" |
| _sylius | [ "template" => "@SyliusShop/login.html.twig" "logged_in_route" => "sylius_shop_account_dashboard" ] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cache-control | "max-age=259200" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%227556a4%22%2C%22route%22%3A%22sylius_shop_partial_cart_summary%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%22sylius.controller.order%3AwidgetAction%22%2C%22status_code%22%3A302%2C%22status_text%22%3A%22Found%22%7D; PHPSESSID=a05ca8eae7428f73abed6719666dcfa1" |
| host | "syliusdemo.onproof.net" |
| referer | "http://syliusdemo.onproof.net/en_GB/_partial/cart/summary?template=%40SyliusShop%2FCart%2F_widget.html.twig" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| via | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-42g69 (squid/6.13)" |
| x-forwarded-for | "10.1.46.85" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sun, 05 Apr 2026 17:57:03 GMT" |
| link | "<http://syliusdemo.onproof.net/new-api/docs.jsonld>; rel="http://www.w3.org/ns/hydra/core#apiDocumentation"" |
| x-debug-token | "038ca2" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "a05ca8eae7428f73abed6719666dcfa1" |
| sf_redirect | "{"token":"7556a4","route":"sylius_shop_partial_cart_summary","method":"GET","controller":"sylius.controller.order:widgetAction","status_code":302,"status_text":"Found"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sun, 05 Apr 26 17:56:58 +0000" |
| Last used | "Sun, 05 Apr 26 17:57:01 +0000" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/Sylius\Bundle\UiBundle\Form\Type\SecurityLoginType | "Q7qZyvqZGWxzAhXx8BO6KpoGAV6YEj37pfEl2kdEMPk" |
| _csrf/shop_authenticate | "CjL4DNGdbpqGEE9lNW9FwlLlGycY3JDdzH2yDr_FuAE" |
| _security.shop.target_path | "http://syliusdemo.onproof.net/en_GB/_partial/cart/summary?template=%40SyliusShop%2FCart%2F_widget.html.twig" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "EDITME" |
| DATABASE_URL | "mysql://onproof_sylius:zc%7D8v*iLCz4)@localhost/onproof_sylius" |
| JWT_PASSPHRASE | "e7c5fca1060bdf6ad23c33e4c236081f" |
| JWT_PUBLIC_KEY | "%kernel.project_dir%/config/jwt/public.pem" |
| JWT_SECRET_KEY | "%kernel.project_dir%/config/jwt/private.pem" |
| MAILER_URL | "smtp://localhost" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| BASE | "/store/public" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/home/onproof/public_html/syliusdemo" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/onproof/public_html/syliusdemo" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/onproof" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_CACHE_CONTROL | "max-age=259200" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%227556a4%22%2C%22route%22%3A%22sylius_shop_partial_cart_summary%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%22sylius.controller.order%3AwidgetAction%22%2C%22status_code%22%3A302%2C%22status_text%22%3A%22Found%22%7D; PHPSESSID=a05ca8eae7428f73abed6719666dcfa1" |
| HTTP_HOST | "syliusdemo.onproof.net" |
| HTTP_REFERER | "http://syliusdemo.onproof.net/en_GB/_partial/cart/summary?template=%40SyliusShop%2FCart%2F_widget.html.twig" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_VIA | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-42g69 (squid/6.13)" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "10.1.46.85" |
| PATH | "/usr/local/jdk/bin:/usr/kerberos/sbin:/usr/kerberos/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin:/usr/local/bin:/usr/X11R6/bin:/root/bin:/opt/bin" |
| PHP_SELF | "/store/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_BASE | "/store/public" |
| REDIRECT_REDIRECT_SCRIPT_URI | "http://syliusdemo.onproof.net/en_GB/login" |
| REDIRECT_REDIRECT_SCRIPT_URL | "/en_GB/login" |
| REDIRECT_REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_REDIRECT_UNIQUE_ID | "adKibnVQdG1EwTt6Eq1ktwAAAJY" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "http://syliusdemo.onproof.net/en_GB/login" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/en_GB/login" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "adKibnVQdG1EwTt6Eq1ktwAAAJY" |
| REDIRECT_URL | "/store/public/en_GB/login" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.31" |
| REMOTE_PORT | "13113" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775411822 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775411822.5509 |
| REQUEST_URI | "/en_GB/login" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/onproof/public_html/syliusdemo/store/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/store/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://syliusdemo.onproof.net/en_GB/login" |
| SCRIPT_URL | "/en_GB/login" |
| SERVER_ADDR | "89.200.141.251" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@syliusdemo.onproof.net" |
| SERVER_NAME | "syliusdemo.onproof.net" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_URL,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,JWT_SECRET_KEY,JWT_PUBLIC_KEY,JWT_PASSPHRASE" |
| UNIQUE_ID | "adKibnVQdG1EwTt6Eq1ktwAAAJY" |
| USER | "onproof" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
| proxy-nokeepalive | "1" |
Sub Requests 5
CurrencySwitchController :: renderAction (token = 6f7fb9)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "sylius.controller.shop.currency_switch:renderAction" |
| _format | "html" |
| _links | Fig\Link\GenericLinkProvider {#5941 -links: [ "000000007c94c7990000000061e12e45" => Fig\Link\Link {#5946 -href: "http://syliusdemo.onproof.net/new-api/docs.jsonld" -rel: [ "http://www.w3.org/ns/hydra/core#apiDocumentation" => true ] -attributes: [] } ] } |
| _locale | "en_GB" |
| _stopwatch_token | "280477" |
LocaleSwitchController :: renderAction (token = 5ad9e7)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "sylius.controller.shop.locale_switch:renderAction" |
| _format | "html" |
| _links | Fig\Link\GenericLinkProvider {#7116 -links: [ "000000007c94cb680000000061e12e45" => Fig\Link\Link {#7115 -href: "http://syliusdemo.onproof.net/new-api/docs.jsonld" -rel: [ "http://www.w3.org/ns/hydra/core#apiDocumentation" => true ] -attributes: [] } ] } |
| _locale | "en_GB" |
| _stopwatch_token | "f5dc79" |
SecurityWidgetController :: renderAction (token = 5b95cc)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "sylius.controller.shop.security_widget:renderAction" |
| _format | "html" |
| _links | Fig\Link\GenericLinkProvider {#8135 -links: [ "000000007c94cf650000000061e12e45" => Fig\Link\Link {#8134 -href: "http://syliusdemo.onproof.net/new-api/docs.jsonld" -rel: [ "http://www.w3.org/ns/hydra/core#apiDocumentation" => true ] -attributes: [] } ] } |
| _locale | "en_GB" |
| _stopwatch_token | "276c53" |
OrderController :: widgetAction (token = 365e2c)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "sylius.controller.order:widgetAction" |
| _links | Fig\Link\GenericLinkProvider {#9260 -links: [ "000000007c94f4880000000061e12e45" => Fig\Link\Link {#9259 -href: "http://syliusdemo.onproof.net/new-api/docs.jsonld" -rel: [ "http://www.w3.org/ns/hydra/core#apiDocumentation" => true ] -attributes: [] } ] } |
| _locale | "en_GB" |
| _route | "sylius_shop_partial_cart_summary" |
| _route_params | [ "_sylius" => [ "template" => "$template" ] "_locale" => "en_GB" ] |
| _stopwatch_token | "e21f74" |
| _sylius | [ "template" => "$template" ] |
ResourceController :: indexAction (token = dfdb6b)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "sylius.controller.taxon:indexAction" |
| _links | Fig\Link\GenericLinkProvider {#10349 -links: [ "000000007c94f8cf0000000061e12e45" => Fig\Link\Link {#10348 -href: "http://syliusdemo.onproof.net/new-api/docs.jsonld" -rel: [ "http://www.w3.org/ns/hydra/core#apiDocumentation" => true ] -attributes: [] } ] } |
| _locale | "en_GB" |
| _route | "sylius_shop_partial_channel_menu_taxon_index" |
| _route_params | [ "_sylius" => [ "template" => "$template" "repository" => [ "method" => "findChildrenByChannelMenuTaxon" "arguments" => [ "expr:service('sylius.context.channel').getChannel().getMenuTaxon()" "expr:service('sylius.context.locale').getLocaleCode()" ] ] ] "_locale" => "en_GB" ] |
| _stopwatch_token | "5fad8b" |
| _sylius | [ "template" => "$template" "repository" => [ "method" => "findChildrenByChannelMenuTaxon" "arguments" => [ "expr:service('sylius.context.channel').getChannel().getMenuTaxon()" "expr:service('sylius.context.locale').getLocaleCode()" ] ] ] |